Локомотив (София) спечели с 2:0 домакинството си на Литекс в последния мач от втория кръг на "А" група. Първата победа на "железничарите" за новото първенство дойде след голове на тунизиеца Ламжед Шехуди в 24-ата минута и на Даниел Генов в 79-ата.

Домакините зарадваха феновете си със сърцата игра и заслужено се поздравиха с успеха, пращайки Литекс на дъното. Заради резила в Лига Европа и слабия старт в "А" група не е изключено при "оранжевите" да настъпят промени, като главата на треньора Красимир Балъков вече е поставена на дръвника. Ловчанлии трябваше на всяка цена да спечелят днешното гостуване в София, след като в първия кръг паднаха у дома от ЦСКА с 0:1. И срещу Локо (Сф) обаче играчите на Литекс не успяха да отбележат дори гол и с безидейните си действия позволиха на "железничарите" да диктуват темпото почти през цялото време.

За домакинството на Литекс наставникът на Локо (Сф) Димитър Васев направи цели четири промени в титулярния състав сравнение загубата с 0:1 от "Ботев" (Пловдив). Този път от първата минута започнаха Даниел Генов, Шехуди, Том и Елтон, като първите двама бяха и най-активните на терена. Балъков пък замени единствено Румен Руменов с Иван Горанов. Заради наказание наставникът на Литекс не можа да използва Джаксън Менди, а триото в атака Данило Асприля, Уилмар Джордан и Армандо Ваюши тотално разочарова.

"Железничарите" започнаха вихрено мача. В 5-ата минута новото попълнение Ламжед Шехуди беше изведен сам срещу вратаря на Литекс Винисиус Баривиейра, след като Васил Божиков го изпусна, тунизиецът обаче стреля покрай целта в аут. В 9-ата минута изстрел на Шехуди срещна напречната греда. И при тази ситуация с грешка се отчете Божиков, който се превърна в грешник и в мачовете с Дьошдьор и ЦСКА.

В 16-ата минута Митрев спаси удар на Ваюши при една от редките ситуации в мача, в която беше затруднен.

Локо (Сф) поведе с 1:0 в 24-ата минута за радост на близо хилядата свои привърженици на централната трибуна в "Надежда". Даниел Генов центрира прострелно в наказателното поле на Литекс, след което Ламжед Шехуди засече топката и я изпрати неспасяемо в мрежата на Баривиейра. За да подпечата мнението, че е в слаба форма, Божиков сгреши и за този гол.

Малко преди почивката Литекс можеше да изравни. Камен Хаджиев сбърка, топката попадна в Джордан, който излезе сам срещу Митрев и се опита да го преодолее, но вратарят на Локо (Сф) се намеси отлично и спаси.

През второто полувреме "железничарите" продължиха да диктуват темпото и заслужено стигнаха до второ попадение. В 79-ата минута Даниел Генов попадна в прегръдките на съотборниците си. Изигралият силен мач футболист посрещна топката от въздуха, Баривиейра първоначално успя да избие, но при добавката Генов се разписа за крайното 2:0.

Локо (Сф) вече има 3 точки в своя актив, докато Литекс е без отбелязан гол и на последно място без спечелена точка.

В събота на "железничарите" предстои гостуване на друг слабо представящ се отбор - "Левски", а "оранжевите" ще домакинстват на Берое в неделя. Мачът днес на живо изгледа треньорът на старозагорци Петър Хубчев.