Гол на Иван Цветков в 93-ата минута донесе равенството на „Ботев“ (Пловдив) като гост на Берое. Битката за Тракия завърши без победител 1:1. Преди това домакините от Стара Загора бяха открили резултата чрез Елиаш да Силва. Срещата бе от втори кръг на „А“ група,а след нея „канарчетата“ са с 4 точки, а Берое с 2.

Играчите на Петър Хубчев оказаха натиск още в първите минути на срещата, като в началните секунди на двубоя при центрирана топка от Веселин Пенев в наказателното поле най-съобразителен бе Елиаш да Силва, който вкара кълбото във вратата, но главният арбитър прецени, че бразилецът е извършил нарушение и отмени попадението.

Атаките към вратата на „Ботев“ продължиха да се редят една след друга. Логично с времето падна и гол за старозагорци. В 30-ата минута при центриране от ъглов удар Самир Аясс продължи с глава към малкия пеналт, където иззад всички изскочи Елиаш да Силва, който с коварен удар от непосредствена близост откри резултата.

През второто полувреме гостите изравниха играта, но положенията пред вратите бяха малко. Лукин и Мариян Огнянов пропуснаха да направят резултата 1:1 още в средата на тази втора част.

В последните 15 минути домакините противно на логиката натиснаха, може би с идеята да не допуснат „канарчетата“ пред своята врата. С пропуски за „зелените“ се отличиха Аясс, Христов и Зехиров.

В даденото от рефера продължение и в последната си атака за срещата Иван Цветков получи центрирана топка в наказателното поле и отблизо успя да изравни резултата.

В следващият кръг Берое гостува на Литекс, а „Ботев“ е домакин на Черно море.

1:1
1:0 Елиаш да Силва  (30), 1:1 Иван Цветков (90+3)

Срещата по минути -
ТУК!

Берое: 73. Иван Караджов, 6. Иво Иванов, 8. Самир Аяссjalt.jpg, 10. Венцислав Христов (smqna.jpg 88- 30. Жуниор Мапуку), 11. Крис Гади (smqna.jpg 70- 4. Аласан Н’Диайе), 18. Атанас Зехировjalt.jpg, 21. Елиаш, 26. Салим Керкар, 27. Игор Джоманjalt.jpg, 28. Веселин Пенев, 70. Георги Костадинов(smqna.jpg 86- 25. Димо Бакалов)
Резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 4. Аласан Н’Диайе, 9. Станислав Костов, 25. Димо Бакалов, 30. Жуниор Мапуку, 92. Стефан Спировски
Старши-треньор: Петър Хубчев

„Ботев“: 89. Михаил Иванов, 11. Йордан Христов (к), 4. Сърджан Лукин, 37. Росен Колевjalt.jpg, 24. Лазар Марин, 7. Мариян Огнянов, 2. Владимир Айтов (smqna.jpg  74- 23. Цветелин Чунчуков), 28. Филип Филипов, 30. Божидар Васев, 10. Вандер (smqna.jpg 59- 19. Иван Цветков), 9. Юнес Хамзаjalt.jpg
Резерви: 33. Росен Андонов, 88. Християн Георгиев, 18. Радослав Терзиев, 23. Цветелин Чунчуков, 19. Иван Цветков, 48. Боримир Карамфилов, 20. Серкан Юсеин
Старши-треньор: Велислав Вуцов