Локомотив (Пловдив) и Славия завършиха наравно 1:1 на "Лаута" в мач от 2-ия кръг на "А" група. Равенството е второ за "черно-белите", след като на старта възпитаниците на Неделчо Матушев направиха 1:1 с "Левски" на "Герена". Със спечелената точка тази вечер пък Славия остава на върха, след като преди седмица отвя Марек с 4:1 и има 4 точки.

"Смърфовете" започнаха по-активно в домакинството си на "белите", подкрепяни мощно от близо 4000 зрители на "Лаута". Трудът на "смърфовете" беше възнаграден в 30-ата минута, когато Дани Кики "взриви" трибуните с красив гол. Благой Наков се освободи от играч на гостите и подаде към капитана, който с точен изстрел от дъгата на наказателното поле не остави шанс за изява на ветерана Георги Петков и топката влетя в горния му десен ъгъл за 1:0.

Изравнителното попадение за Славия падна в 52-ата минута. Мишел Платини отбеляза за 1:1, също с красиво попадение, както и първото в мача. Фернандо да Силва центрира в наказателното поле на "смърфовете", където Платини засече топката с глава и я изпрати в горния десен ъгъл на безпомощния Йордан Господинов.

В 58-ата минута Георги Петков отрази страховит изстрел на Благой Наков, а малко по-късно Жереми Манзоро пропусна за Славия. Треньорите Неделчо Матушев и Милен Радуканов направиха смени, които обаче не доведоха до промяна на резултата и двата отбора прибавиха по точка към активите си.

В следващия кръг Локомотив (Пловдив) гостува на новака Хасково, а Славия приема ЦСКА.