Марек записа първа победа от 2008 година в елита на България. На легендарния „Бончук“ дупничани надделяха с 2:1 над другия новак Хасково в среща от втори кръг на „А“ група. За последно Марек победи Беласица с 2:0 през 2008 година.

Попаденията за Марек бяха дело на Милен Василев и Крум Бибишков от дузпа, а за гостите се разписа Дончо Атанасов. Хасково завърши срещата с човек по-малко, след като в 62-ата минута за втори жълт картон бе отстранен Владислав Узунов.

Срещата започна с нахлуло на терена куче, което се разходи между играчите преди да бъде изведено. Самият двубой започна мудно и с лек домакински натиск. В 16-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Милен Василев и я прати безпощадно в мрежата на Банков – 1:0.

До полувремето нов гол не падна, а след почивката на терена стана горещо.

Страстите се разгорещиха, играчите си изкараха няколко картона, а в 62-ата минута Узунов от Хасково бе декориран за втори път и напусна преждевременно терена.

Играчите на Марек се възползваха максимално от численото си предимство и стигнаха до втори гол в 78-ата минута. Близнаков бе съборен в наказателното поле, а Бибишков реализира отсъдената дузпа – 2:0.

Гостите от Хасково се втурнаха ва банк напред и успяха да стигнат до попадение. Негов автор бе Дончо Атанасов в 83-ата минута. До края играчите на Димчо Ненов опитаха да стигнат и до равенството, но Емил Михайлов не позволи това да се случи. Бибишков пък бе близо до своя втори гол, но Банков показа класа и остави резултата непроменен. В крайна сметка Марек грабна трите точки, след като победи с 2:1.

00000_haskovo.jpgМАРЕК - ХАСКОВО
2:1
1:0 Милен Василев (16), 2:0 Крум Бибишков (78-дузпа), 2:1 Дончо Атанасов (83)

Срещата по минути - ТУК!

МАРЕК: 1.Емил Михайлов, 14.Милен Лахчев, 16.Николай Николов, 20.Димитър Илиевjalt.jpg, 19.Димитър Андонов, 13.Борислав Николов, 8.Мартин Димитров, 15.Петър Тончев, 5.Милен Василев (smqna.jpg 70- 7.Марио Близнаков), 11.Крум Бибишковjalt.jpg, 9.Димитър Димитров
Резерви: 12.Пламен Младенов, 4.Стамен Казълов, 3.Емил Виячки, 6.Светослав Диков, 7.Марио Близнаков, 77.Кристиян Петков
Треньор: Антон Велков

ХАСКОВО: 1.Николай Банков, 14.Иван Скерлев, 26.Костадин Ничев, 17.Кирчо Крумовjalt.jpg, 27.Николай Димитров, 19.Мартин Райнов, 23.Владислав Узуновjalt.jpg 4erven.jpg, 4.Недялко Хубенов, 66.Васил Велев (smqna.jpg 53- 6.Джихат Кямил), 9.Дончо Атанасов, 9.Емил Ангелов (smqna.jpg 46 -88.Атанас Чепилов)
Резерви: 22.Боян Пейков, 80.Атанас Кръстев, 77.Бейсим Бейсим, 44.Галин Димов, 6.Джихат Кямил, 11.Деян Лозев, 88.Атанас Чепилов
Треньор: Димчо Ненов