Португалия завърши на първо място в Група „А“ на европейското първенство по футбол за отбори до 19 г., което се провежда в Унгария.

Португалците победиха Австрия с 2:1 в директен сблъсък за първата позиция, след като до момента двата тима нямаха загуба. Капитанът Томаш Подставски откри резултата в 41-ата минута, но веднага след почивката Флориан Грилич изравни.

В 86-ата минута резервата Ромарио Балде ознаменува дебюта си на европейското първенство с победен гол за тима си.

В другия мач от групата домакинът Унгария победи Израел с 2:1 и си гарантира третото място в класирането, което пък дава право на участие на световното първенство в Нова Зеландия през 2015 г.

Золт Калмар откри за домакините в 25-ата минута, но в 36-ата Дор Хуги изравни. Само три минути след това Норберт Балог реализира победното попадение за Унгария.