Норвежкият Розенборг с големи мъки се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа. Тимът победи като гост ирландския Слиго Роувърс с 3:1 и след изненадващото поражение у дома с 1:2, продължава напред. Мачът на “Шоуграндс” започна отлично за домакините, след като Дани Норт ги изведе напред още в 13-ата минута. Секунди по-късно обаче Хеланд изравни и оттук до края на мача Розенборг беше пълен господар на терена. Йенсен направи обрата пълен малко след почивката, а решителното попадение отново беше дело на нападателя в 64-ата минута.

Сензация се получи и в Тбилиси, където местният Чихура отстрани турския Бурсаспор след дузпи. Редовното време завърши 0:0, а от “бялата точка” домакините бяха по- точни – 4:1.