Викингур поднесе голямата изненада във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Скромният тим от Фарьорските острови победи норвежкия Тромсьо с 2:1 като гост в мач-реванш и след 0:0 у дома преди седвица продължава напред. Домакините осатанаха с човек по-малко в 42-ата минута, когато Йохансон получи директен червен картон. 10 минути по-късно Вангберг откри за Тромсьо – 1:0. В 62-ата обаче Хансен изравни, а в 77-ата Хансон направи обрата пълен – 1:2. За първи път в историята отбор от Фарьорите достига до толкова висок етап от евротурнирите.

Слован (Либерец) се наложи над Кошице с 3:0. Дубек (54), Деларж (81) и Шурал (90) се разписаха за домакините и след 1:0 в първата среща продължава напред.