Босненският Сараево се класира драматично за третия квалификационен кръг на Лига Европа. Тимът победи като гост норвежкия Хаугесунд с 3:1 и след 1:1 у дома преди седмица продължи напред.

В грешник за гостите можеше да се превърне Джамал Берберович. Бившият защитник на Литекс набързо получи два жълти картона и в 79-ата минута остави своя отбор с 10 души на терена. Това обаче не се оказа фатално. Стойчев откри за Сараево в 21-ата минута, а Окич покачи в 36-ата. Домакините намалиха след попадение от дузпа на Сема секунди след почивката. Окич довърши обезверените норвежки с второто си попадение в 82-ата минута.

Кипърският Омония с Кристовао Рамос в състава си също продължи напред. Тимът измъкна 0:0 у дома срещу черногорския Будучност и след 2:0 преди седмица като гост, ликува.