Монако води преговори с португалския шампион Бенфика за аржентинския офанзивен полузащиник Николас Гайтан, съобщава Sky Sports.

Френският вицещампион отдавна следи изявите на 26-годишния халф, но сега е решил да ускори преговорите след продажбата на Хамес Родригес в Реал (Мадрид) срещу 80 милиона евро.

Никола Гайтан е част от „лисабонските орли” от 2010 година, когато напусна Бока Хуниорс. През миналия сезон той изигра 42 мача и отбеляза 7 гола във всички турнири, спечелвайки требъл с Бенфика - титлата на Португалия, Купата и Купата на лигата.

Португалският гранд бе близо и до четвърти трофей, но загуби от Севиля с 2:4 след изпълнение на дузпи на финала на Лига Европа.

Гайтан е изиграл и 6 мача с екипа на националния отбор на своята родина между 2009 и 2011 година.