Юношите на Португалия до 19 години разгромиха домакините на Евро 2014 с 6:1 в мач от група "А". Над всички тази вечер беше новата звезда на Порто Андре Силва, който вкара четири гола. Преди това Иво Родригес откри от дузпа в 32-ата минута. Секунди преди почивката Силва удвои, а в 66-ата минута се разписа за 0:3. Мерво (73) върна едно почетно попадение за унгарците, но четвърт час преди края на мача Мартинс разпиля цялата защита на Унгария и вкара за 1:4. С два късни гола Силва (89,90+2) фиксира крайния резултат и вече води убедително в листата на стрелците в турнира с пет попадения. Португалците вече си осигуриха място на полуфинала в турнира. Това стори и отборът на Австрия, който победи с 3:0 Израел по-рано днес. Така Португалия и Австрия излизат в спор за първото място, а Израел и Унгария ще спорят за третото място даващо право на участие на Световното първенство в Нова Зеландия догодина.