Германия и Сърбия направиха 2:2 в мач от Група „В“ на европейското първенство до 19 г., което се провежда в Унгария. В друг мач от същия поток по-късно днес България играе с Украйна в Папа.

Капитанът на Сърбия Неманя Максимович откри резултата в 33-ата минута, когато с глава засече центриране на Андрия Живкович от корнер.

Дави Зелке, който вкара два гола при успеха на Германия над България с 3:0 в събота, изравни в 39-ата минута. Само две минути по-късно Лука Йович върна аванса на Сърбия. Той засече ниско центриране на Живкович отдясно.

В първата минута на добавеното време на мача германският капитан Никлас Щарк изравни резултата, а малко след това Максимович получи червен картон за фаул срещу Щендера.

В мач от Група „А“ на турнира Австрия победи Израел с класическото 3:0. Синан Битики откри резултата в 28-ата минута от дузпа, а три минути преди почивката Флориан Грилич удвои. В 73-ата минута резервата Валентин Грубек се разписа само минута след появата си в игра.