Берое и Черно море завършиха при 1:1 в първата си среща от новия сезон в "А" група. Двубоят им на стадион "Берое" започна с водосвет на старозагорския митрополит Галактион и бе изгледан от около 8000 зрители.

Черно море бе без основния си вратар Георги Китанов, голмайстора Бакари и Димо Атанасов, които изтърпяваха наказания от миналия сезон.

В 7-ата минута феновете на домакините бяха попарени от гол в полза на Черно море, който обаче бързо бе отменен заради засада. До средата на полувремето Берое държеше повече топката, но липсваха реалните опасности пред двамата вратари.

Берое можеше да поведе в 25-ата минута, когато Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар, а ударът с глава на Иво Иванов премина на сантиметри от гредата на вратата на гостите. Най-чистото положение през първата част бе в полза на Черно море. В 33-ата минута Коконов бе изпуснат, но ударът му бе блокиран от вратаря Иван Караджов.

Втората част започна с напрежение пред вратата на Берое, но Караджов за пореден път спаси вратата си след удар на Паланков.

Най-интересното в двубоя се случи между 57-ата и 60-ата минута, когато феновете на стадион "Берое" видяха два гола. Стенио дос Сантос откри резултата след статично положение и разбъркване пред вратата на Берое. Домакините успяха да изравнят след час игра, отново след статично положение, когато Стефан Станчев си вкара автогол.

След изравняването Берое опита финален натиск, но не стигна до гол и двата тима стартираха новия сезон в "А" група с по една точка.