Българският национален отбор до 19 години започна с тежка загуба участието си на европейското първенство в Унгария. В мач от Група „В“ тимът на Александър Димитров отстъпи с 0:3 на Германия. С два гола се отличи Дави Зелке.

Резултатът е повторение на поражението на българския тим до 19 г. от немските си връстници на европейското първенство в Чехия през 2008 г. Тогава точни за Германия бяха Денис Дикмайер, Савио Нсереко и Ларс Бендер. След това немците спечелиха титлата.

Българският тим започна мача с трима играчи в центъра на отбраната – Гълъбов, Велков и Хубчев. Кирил Десподов беше на върха на атаката, а зад него действаше Антонио Вутов. Тимът на Александър Димитров имаше проблеми с пробивите на Германия по дясното крило и това наложи две смени на почивката.

Германците решиха мача още в първия половин час. Немците поведоха още в първата минута. Дави Зелке откри резултата в 50-ата секунда с удар от воле от наказателното поле след центриране Тюмнер отдясно. В 28-ата Германия удвои аванса си. Капитанът Щарк засече с глава центриране на Щендера от корнер, топката отиде към далечната греда, където Зире от въздуха я прати във вратата.

Десет минути след почивката германците окончателно си подпечатаха победата. Щендер проби отдясно, подаде в наказателното поле към Мухтар, който продължи към Зелке, а нападателят с едно докосване реализира втория си гол в мача.

Българските национали трудно създаваха чисти положения за гол пред вратата на Шницлер и затова заложиха предимно на далечните удари. Изстрелите на Кирил Десподов, Николай Колев, Радослав Цонев и Георги Минчев обаче минаха встрани или над немската врата.