Европейският шампион до 19 години Сърбия започна с равенство защитата на титлата си. На първенството, което започна днес в Украйна, „белите орли“ направиха 1:1 с Украйна в мач от Група „В“. По-късно днес в мач от същата група България играе с Германия.

Срещата започна интересно и двата тима си размениха по един гол в първите седем минути, но след това ново попадение не падна. Микита Бурда откри резултата още в първата минута. Той беше точен с глава след центриране на Виктор Каваленко от корнер.

Сърбите стигнаха до бърз отговор на това попадение. Андрия Живкович центрира отдясно, а на далечната греда Неманя Максимович от воле прати топката във вратата на Богдан Сарнавски.

В последните 20 минути сърбите бяха близо до победен гол, но Лука Йович и Данило Пантич нямаха късмет. Ударите им се отбиха от гредите.

Украйна – Сърбия 1:1
1:0 Микита Бурда (1), 1:1 Неманя Максимович (7)

Украйна: Богдан Сарнавски, Тарас Качараба, Микита Бурда, Андрий Маркович, Едуард Собол, Вячеслав Танковски (53-Евген Чумак), Роман Яремчук (58-Артьом Беседин), Максим Банасевич, Виктор Коваленко (71-Микита Адаменко), Игор Харатин, Дмитро Белоног

Сърбия: Предраг Райкович, Саша Здиелар, Миладин Стеванович, Милан Гаич, Велко Симич (68-Данило Пантич), Неманя Максимович, Мият Гачинович (84-Деян Дражич), Андрия Живкович, Михайло Ристич, Станиша Мандич (62-Лука Йович), Вукашин Йованович