Руският Краснодар разгроми естонския Силямае Калев с 4:0 като гост в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Тимът вече е сигурен за третата фаза на турнира. Бразилецът Ари откри още в 9-ата минута, а Газински покачи в 39-ата. Бистров реши всичко с третото попадение за гостите в 68-ата, а крайното 0:4 фиксира Вандерсон (86). Бившето крило на “Лвески” Жоазиньо записа цял мач за Краснодар.

Хърватският Хайдук (Сплит) също си осигури комфортна преднина преди реванша у дома. Тимът се наложи при визитата си на ирландския Дъндолк с 2:0 след голове на Чакташ (9) и Влашич (73).

Изненадваща беше и изразителната победа на австрийския дебютант в евротурнирите Грьодиг с 4:0 в Белград над Чукарички с 3:0. За нея спомогна и ранния червен картон, който получи бразилският защитник на домакините Лукас в 25-ата минута. Точни за Грьодиг бяха Нутч (25, 90) и на два пъти резервата Даниел Шутц (80, 85).