Литекс записа домакинска загуба с 0:2 от унгарския Дьошдьор в среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Головете на Градския стадион в Ловеч паднаха в последните осем минути на двубоя при контраатаки и бяха дело на Милан Немет и Мирослав Грумич.

Двубоят започна чудесно за домакините от Литекс, които пропуснаха да отбележат още в първата минута, когато Асприля не успя да се разпише. Минути по-късно и  Джордан се размина с гола, а между 27-ата и 31-ата минута Косоко се отчете с два пропуска.

Гостите от Дьошдьор постепенно изравниха играта и опитаха няколко по-опасни атаки, при които пролича липсата на синхрон в действията на защитата и вратаря на Литекс. Баривиера и капитанът Николай Бодуров не се разбраха при атаки в 37-ата и 43-ата минута, но Литекс се размина с попадение в собствената си врата.

Второто полувреме започна с атака за гостите от Дьошдьор и само добрата намеса на Баривиера лиши унгарците от гол след откъсването на Барчи. Литекс отвърна със силен удар на Джордан от около 40 метра десет минути по-късно. До края на двубоя Литекс бе по-активният тим, но гостите заложиха на организирана отбрана и опити за контраатаки.

В 72-ата минута кипърските рефери сбъркаха и оставиха двама играчи на Дьошдьор зад гърба на българската отбрана, но Бача се забави и топката му бе избита. Десет минути по-късно конта атаките на унгарците доведоха до резултат. Васил Божиков сбърка по левия фланг, Боднар му отне и намери непокрития Милан Немет, който от метър пред голлинията не сгреши за 1:0.

В последната минута на двубоя Литекс получи втори удар, допускайки ново попадение. Лазар Марянович и Мирослав Грумич разкъсаха отбраната на Литекс с бърза контраатака и с двойно подаване Грумич се озова сам в наказателното поле, вкарвайки за 2:0. Загубата е трета за Литекс в срещите с унгарски съперници в евротурнирите. Реваншът е след седмица в Дебрецен.

ЛИТЕКС - ДЬОШДЬОР 0:2
0:1 Милан Немет (82), 0:2 Мирослав Грумич (90)

Litex (Flag)ЛИТЕКС: 31. Винисиус Баривиейра, 13. Васил Божиков, 5. Николай Бодуров, 6. Джаксън Менди, 16. Страхил Попов, 93. Петрос Бумал, 14. Армандо Ваюши, 70. Данило Асприля, 24. Петър Златинов, 78. Омар Косоко, 9. Уилмар Джордан
Резерви: Александър Конов, Антон Недялков, Илия Миланов, Румен Руменов, Александър Цветков, Кристиан Малинов, Момчил Цветанов
Треньор: Красимир Балъков

Diósgyőr (Flag)ДЬОШДЬОР: 99. Ботон Антал, 7. Дражен Окука, 4. Тамаш Кадар, 3. Сенад Хушич, 14. Андраш Дебрецен, 29. Милан Немет, 17. Тамаш Егершеги, 18. Андраш Гостуни, 31. Давид Барци, 25. Акош Елек, 9. Патрик Бача
Резерви: Иван Радош, Габор Епериеши, Марк Нихази, Лазар Марянович, Габор Бор, Мирослав Грумич, Ищван Богнар
Треньор: Томислав Сивич

Ловеч, стадион "Градски"
Съдия: Мариос Панаи (Кипър)
Жълти картони: Джажен Окука, Андраш Гостуни и Патрик Бача (Дьошдьор), Армандо Ваюши и Момчил Цветанов (Литекс)