"Ботев" (Пловдив) постигна измъчена домакинска победа с 2:1 над австрийския Санкт Пьолтен в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Срещата бе дебют за новия наставник Велислав Вуцов, който със сигурност ще запомни тази среща с противоречиви чувства. Наставникът на "канарчетата" записа успех в първата си среща, но бе изгонен заради реплики и викове към съдията Марко Гуидо. Попаденията за "Ботев" бяха дело на Иван Цветков от дузпа и на младия Цветелин Чунчуков. За гостите от Австрия се разписа Сеговия.

Срещата се изгра на стадион "Лазур" в Бургас пред около 3000 зрители, а реваншът е след седмица в Австрия.

Първото полувреме бе за "Ботев" (Пловдив). "Канарчетата" създадоха повече голови положения пред вратата на Костнер и само късметът ги лиши от сериозна преднина.

Иван Цветков и Йордан Христов имаха добри ситуации да отбележат попадение, но и двамата не успяха. Хофбауер отвърна с опасен удар, който спря в мрежата, но от външна страна.

Младият Чунчуков бе изведен сам срещу стража на автсрийците, но в опита си да го прехвърли прати топката над вратата.

В 37-ата минута Мариян Огнянов бе съборен в наказателното поле на гостите от Хофбауер. Реферът Марко Гуида не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Цветков и хладнокръвно реализира - 1:0.

Второто полувреме започна кошмарно за "канарчетата" Играчите на Санкт Пьолтен успяха да изравнят резултата с първата си опасна атака в 55-ата минута. Даниел Сеговия засече топката с глава и изравни резултата - 1:1.

Попадението изнерви играчите на Вили Вуцов, а гостите веднага започнаха да бавят времето. Най-скандалната ситуация в мача дойде в 70-ата минута. топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, Чунчуков я посрещна, но с ръка, а тя попадна в Иван Цветков. Нападателят веднага стреля и вкара гол, а съдията посочи центъра. Играчите на "Ботев" започнаха да се прегръщат, но тогава страничният рефер подаде сигнал, че голът е нередовен и Гуида го отмени. Това пък вбеси Велислав Вуцов, който започна да хвърля огън и жупел към съдията. Италианецът не се поколеба и моментално го изгони от скамейката.

В последните минути пловдивчани натиснаха своя съперник и успяха да стигнат до гол. В 86-ата минута топката попадна в Чунчуков, който се озова сам срещу вратаря и със силен удар донесе успеха на "Ботев" с 2:1.

"Ботев" (Пловдив) - Санкт Пьолтен 2:1
1:0 Иван Цветков (38-д.), 1:1 Даниел Сеговия (55), 2:1 Цветелин Чунчуков (86)

Срещата по минути - ТУК!

"Ботев" (Пловдив): 1.Адам Стаховяк, 28.Филип Филипов, 5.Серджан Лукин, 6.Александру Бенга, 11.Йордан Христов, 30.Божидар Васев (76-24.Лазар Марин), 16.Томаш Иршак, 7.Мариян Огняновjalt.jpg, 8.Александру Куртеан (64-38.Милен Гамаков ), 19.Иван Цветков, 23.Цветелин Чунчуков
Резерви: 89.Михаил Иванов, 18.Радослав Терзиев. 2.Владимир Айтов, 37.Росен Колев, 24.Лазар Марин, 20.Серкан Юсеин, 38.Милен Гамаков
Треньор: Велислав Вуцов

Санкт Пьолтен: 99.Патрик Костнер, 15.Мартин Грасегер, 3.Михаел Хубер, 5.Томаш Висио, 23.Марсел Холцманjalt.jpg, 11.Доминик Хофбауерjalt.jpg, 7.Константин Кершбаумер, 6.Давид Парадаjalt.jpg, 18.Мануел Харти (74-29.Давид Стек), 8.Михаел Амбичи, 12.Даниел Сеговия (77-10.Гари Ноел)
Резерви: 1.Кристоф Риглер, 29.Давид Стек, 18.Себастиан Старкъл, 20.Лукаш Крагл, 17.Бернхард Фучик, 21.Яник Шибани, 10.Гари Ноел
Треньор: Херберт Гагер