Воденият от Станимир Стоилов тима на Астана записа трета поредна победа в Лига Европа. В първият предварителен кръг казахстанския тим записа първи в историята си успех, побеждавайки Пюник с 4:1. Последва нова победа над тима от Ереван с 2:0 у дома, а днес жертва бе израелския гранд Апоел (Тел Авив).

Срещата бе първа от втория предварителен кръг на Лига Европа и завърши с класическото 3:0 за домакините от Астана. Канас, Нусербаев и Бейсебеков бяха точни за тима на Мъри Стоилов, а българският нападател Атанас Курдов се появи в игра в 79-ата минута.

Двубоят започна отлично за Астана и тимът поведе още в 16-ата минута от дузпа, която бе реализирана от Канас. За нарушението пък Джани от състава на Апоел бе изгонен с директен червен картон.

Останалите две попадения паднаха през второто полувреме. В 58-ата минута Джолчиев намери чудесно Нусербаев, който прониза вратаря Амос и направи резултата 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено от Бейсебеков в 69-ата минута.

Реваншът е на 27 юли от 21:45 часа.