Славия се наложи с категоричното 6:0 над Сливнишки герой в контролна среща, състояла се на стадиона в "Овча купел". Преди проверката "белите" представиха състава си за новия сезон, който стартира с домакинството на Марек. Срещата от 1-ия кръг на "А" група е в събота от 18:30 часа.

Головете за изразителния успех на "белите" над третодивизионния Сливнишки герой вкараха Станислав Генчев, Карлос Фонсека, Мишел Платини, Фернандо да Силва, Иван Вълчанов, който бе точен от дузпа, и Александър Александров.

Избраниците на Милен Радуканов поведоха в резултата още в 7-ата минута. Хубаво центриране на Жереми Манзоро бе засечено с глава от Станислав Генчев за 1:0. Седем минути по-късно авторът на първия гол Генчев пусна пас към Карлос Фонсека, който реализира в долния ляв ъгъл на вратата на Мартин Костадинов - 2:0.

В 18-ата "белите" вече водеха с класическото 3:0. Пристигналият от Черноморец Жереми Манзоро центрира към Мишел Платини, който също наказа Сливнишки герой. В 41-ата минута Фернандо Да Силва с хубав удар от границата на наказателното поле увеличи аванса на 4:0.

След почивката Милен Радуканов извърши доста смени, като на мястото на капитана Георги Петков в игра влезе Емил Петров, а също така и Марио Петков, Димитър Савов, Крум Стоянов, Янис Карабельов, Владимир Семерджиев, Китан Василев, Иван Вълчанов, Александър Александров и Диего Фераресо. За последния, който игра за последно в Локомотив (Пловдив), това беше дебют с екипа на Славия.

Смените добавиха нужната свежест в играта на Славия, като резултатът в полза на „белите“ набъбна до 5:0 в 50-ата минута. Диего Фераресо спечели дузпа, която беше реализирана от Иван Вълчанов. Крайното 6:0 оформи Александър Александров от пряк свободен удар малко преди края.