Партизан (Белград) не срещна трудности с шампиона на Фарьорските острови ХБ Торшавн и победи у дома с 3:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Голямата звезда на “бяло-черните” Данко Лазович вкара първите два гола в 14-ата и в 64-ата минута. Класиката оформи Петър Шкулетич (71) и напрари реванша безпредметен.

Спарта (Прага) нямаше проблеми с Левадия (Талин) и разгроми естонците със 7:0. С цели пет гола се отчете Давид Лафата. 33-годишният нападател се разписа в 22-ата, 44-ата, 45+3-ата, 57-ата и 60-ата минута. Суботин от гостите си заби автогол (55), а крайното 7:0 оформи Томас Прункул в 84-ата минута.

Динамо (Загреб) също нямаше проблеми срещу слабака Жалгирис (Литва). Точни за успеха бяха Судани (58) и Антолич (70).
Селтик пък се измъчи на гости на исландския КР Рейкявик. "Детелините" спечелиха само с 1:0 след гол на Калъм Макгрегър в 84-ата минута. Победен дебют начело на Слетик направи 38-годишният норвежец Рони Дейла.