Молдовският Тираспол отпадна изключително драматично от Лига Европа. Тимът, където играят двама българи – Георги Георгиев и Георги Каранейчев, загуби с 1:3 при гостуването си в Баку на местния Интер в реванш от първия квалификационен кръг в турнира. Преди седмица беше загубено и домакинството с 2:3.

Гостите се държаха достойно и дори поведоха с гол на Виктор Булат още в 6-ата минута. Четвърт час преди края обаче на сцената излезе кипърският съдия Мариос Панайо. Той даде дузпа за Интер за нарушение в пеналта на нашия вратар Георгиев и изгони българина. Тираспол беше извършил и трите си смени и се наложи под рамката да застане защитникът Лаша Джапаридзе, който спаси дузпата. В 79-ата минута обаче Даждамиров изравни, а в 83-ата реферът повтори упражнението – дузпа и червен картон за Джапаридзе! Този път Хададзе беше точен от бялата точка – 2:1. С 9 души за гостите стана невъзможно да удържат натиска на Интер и допуснаха още едно попадение, което беше дело на Гусеинпур в добавеното време. Георги Каранейчев започна титуляр за Тираспол и остана на терена до 56-ата минута, когато беше сменен от Богиу.  Бившият футболист на Локомотив (Мездра), Лудогорец, Сливен и Пирин (ГД) се разписа в първата среща в Молдова.