Северноирландският Крусейдърс продължава похода си в Лига Европа. “Кръстоносците” биха Екранас в Литва с 2:1 и след 3:0 в първата среща преодоляха първия квалификационен кръг на турнира. Всички голове паднаха през второто полувреме. Пол Хейтли откри в 56-ата минута, а Лукас Кошанаукас изравни в 60-ата. Хейтли се превърна в герой за гостите, след като донесе победата им в 71-ата минута.

Латвийският Даугава пък не можа да се справи с Викингур (Фар. о-ви). Мачът завърши 1:1, а островитяните бяха били с 2:1 в първата среща. Жаткинс откри след час игра за домакините, но Андреас Олсен смълча трибуните в 88-ата. Даугава завърши с 10 души, след като Соловьовс получи второ жълт картон секунди преди края.