Станимир Стоилов и Астана постигнаха исторически успех за клуба. Тимът отстрани за първи път съперник в евротурнирите. Астана елиминира арменския Пюник в първия квалификационен кръг на Лига Европа. На реванша воденият от Стоилов отбор победи с 2:0, а в първия двубой бе спечелил с 4:1. Така след общ резултат 6:1 Астана преодоля първия квалификационен кръг, а във втория ще играе с Апоел Тел Авив. Атанас Курдов игра като титуляр за Астана и бе сменен в 55-ата минута от Жуков. Джолчиев откри резултата в 12-ата минута, а Шомко оформи крайното 2:0 в 78-ата. Припомняме, че миналото лято Астана изигра първите си два мача в евротурнирите. Тогава тимът отстъпи на “Ботев” Пловдив с треньор Станимир Стоилов с 0:1 и 0:5 отново в Лига Европа.