"Левски" победи с 3:0 Марек в петия си контролен мач от подготовката в Правец. Това беше първи успех за "сините" срещу професионален отбор и втори в предсезонната подготовка след 5:0 над дублиращия състав на 21 юни. Както е известно, софиянци направиха 1:1 срещу Монтана и Локомотив (Сф), както и загубиха с 0:3 от Берое.

В днешния мач срещу новака в "А" група "Левски" игра по-добре. Владееше инициативата и имаше шанс да поведе с два бързи гола. Първо Борислав Стойчев отбеляза за 1:0 в шестата минута, а две по-късно Валери Божинов удвои. В средата на втората част отново капитанът на "сините" бе точен, след като вкара от дузпа.

В края на първото полувреме пък се стигна до инцидент , след като двата отбора се "хванаха за гушите", а Валери Домовчийски дори отнесе шамар от играча на дупничани Николай Николов. Заради разправията двамата бяха изгонени, а на тяхно място през втората част се появиха други състезатели.

Дебют със "синята" фланелка направиха новите попълнения Веселин Минев и Мигел Секейрос.

"ЛЕВСКИ" - МАРЕК 3:0
1:0 Стойчев (6)
2:0 Божинов (8)
3:0 Божинов (75)

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ
"Левски": 1. Стефано Кунчев, 71. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 35. Пламен Димов, 14. Веселин Минев, 77. Стефан Велев, 15. Роман Прохазка, 30. Лъчезар Балтанов, 12. Божидар Краев, 86. Валери Божинов – капитан, 17. Валери Домовчийски

Марек: 1. Емил Михайлов, 2. Мартин Димитров, 3. Емил Виячки, 14. Денис Пидев, 20. Николай Николов, 19. Димитър Андонов, 15. Петър Тончев, 10. Димитър Петков, 22. Кристиян Петков, 8. Арно Оноре, 11. Крум Бибишков

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка