Волейболните ни национали продължиха с трагичното си представяне в Световната лига. Този път нашите загубиха от Русия с 0:3 (14:25, 17:25, 15:25) в мач, игран в зала “Арена Армеец” в София. В събота “Сборная” отново ни би, но с 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 20:25). Така финиширахме само с един успех в тазгодишното издание на турнира.

Победата бе записана срещу САЩ в Чикаго с 3:2 гейма. Нашите логично завършиха на последната позиция в групата със скромните 4 точки. Пораженията вече са 11 от 12 срещи.

Отново, както и в предишните срещи в турнира, в играта на българите изневери посрещането, допуснахме слабости и в блокадата, които допълнително улесниха руснаците.  Гостите имаха тотално надмощие почти през цялото време. Те взеха първия гейм с 25:14.
Във втория гейм Русия малко повече се измъчи, но спечели и него след 25:17. В третата част гостите отново бързо натрупаха преднина в точките, която нашите нямаше как да наваксат. Геймът приключи при резултат 25:15, а с това е срещата с категоричното 3:0 за гостите.

Цветан Соколов бе най-резултатен за нашите с 9 точки, докато Денис Бирюков се отчете с 13 за Русия. С това поражение окончателно се утвърдихме като пълен аутсайдер в групата, Русия пък си гарантира участие на финалите на Световната лига във Флоренция. Там "Сборная" ще защитава титлата си от Мар дел Плата.