"Левски" загуби от Берое с 0:3 контрола, което се игра на стадиона в Правец. Това бе поредна проверка, която "сините" не успяха да спечелят от началото на лятната подготовка. Отборът победи единствено дублиращия си тим с 5:0 в учебна игра, а след това записа две равенства от по 1:1 срещу Монтана и Локомотив (София), а днес дойде и поражението от Берое.

Пламен Димов си отбеляза автогол в 38-ата минута, Жуниор Мапуку удвои в 40-ата, а крайното 3:0 оформи Салим Керкар в 65-ата минута. В края на мача Аласан Ндайе от Берое влезе грубо в краката на Владимир Гаджев. Играчът на старозагорския отбор получи червен картон, а Гаджев получи контузия в глезена. Това нажежи обстановката в края на двубоя, като червен картон получи и Пламен Димов от "Левски".

В 6-ата минута Венцислав Христов се измъкна сам срещу Стефано Кунчев, но стреля в аут. Пет минути по-късно бившият играч на Берое Пламен Крумов центрира от ъглов удар, Валери Божинов засече с глава, но прати топката встрани от целта. В 18-ата минута топката бе центрирана по дясното крило, където бе Венцислав Христов. Той пробва директен удар от воле, но топката мина високо над вратата.

В 39-ата минута Венцислав Христов бе фаулиран близо до тъчлинията. Самият той центрира в наказателното поле, където Пламен Димов не успя да избие топката и след рикошет в тялото му попадна във вратата за 1:0 в полза на Берое.

Само минута по-късно Берое заслужено стигна и до втори гол. Жуниор Мапуку полуи извеждащ пас през централните защитници на „Левски“, изпревари излезлия да го пресрещне Стефано Кунчев, финтира го и на опразнената врата се разписа за 0:2.

След почивката Берое отново стоеше по-добре на терена въпреки смените. В 64-ата минута Стефан Спировски изведе Салим Керкар сам срещу Стефано Кунчев, французинът залъга добре вратаря и отбеляза за 3:0 за старозагорци.

В 72-ата минута Станислав Костов получи ново извеждащо подаване сам срещу вратаря, но ударът му бе по-слаб, което позволи на Кунчев да спаси. В 85-ата минута Стефан Спировски изведе перфектно Станислав Костов зад защитата, но нападателят се заблуди, че е в положение на засада и не успя да овладее и отправи удар.

"ЛЕВСКИ" - БЕРОЕ 0:3
0:1 Пламен Димов (38-автогол), 0:2 Жуниор Мапуку (40), 0:3 Салим Керкар (64)

"Левски": 1.Стефано Кунчев, 35.Пламен Димов, 5.Борислав Стойчев, 71.Пламен Крумов, 33.Галин Ташев, 77.Стефан Велев, 30.Лъчезар Балтанов, 7.Роман Прохазка, 8.Антон Огнянов, 17.Валери Домовчийски, 86.Валери Божинов
Резерви: 3.Аймен Белаид, 29.Деян Иванов, 28.Радослав Димитров, 12.Божидар Краев, 45.Владимир Гаджев, 19.Илия Димитров

Берое: 12.Иван Караджов, 2.Илия Мунин, 3.Владимир Зафиров, 6.Иво Иванов, 28.Веселин Пенев, 8.Самир Аясс, 70.Георги Костадинов, 88.Димо Бакалов, 21.Елиаш, 10.Венцислав Христов, 30.Жуниор Мапуку
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 22.Благой Макенджиев, 15. Георги Динков, 24. Пламен Тенев, 5. Танко Дяков, 4. Аласан Н'Диайе, 27. Игор Джоман, 92. Стефан Спировски, 29. Крис Гади, 17. Салим Керкар, 9. Станислав Костов