Люис Хамилтън записа петата си победа за сезона във Формула 1, след като спечели домашното си състезание Гран При на Великобритания. Пилотът на Мерцедес триумфира, след като се възползва от повреда в скоростната кутия на съотборника си Нико Розберг. Така Хамилтън изостава вече само на 4 точки зад германеца. Това беше първата му домашна победа след 6 години. Той триумфира в Гран При на Британия през 2008 г., когато стана световен шампион.

Състезанието, което отбеляза 50-ата годишнина на „Силвърстоун“ във Формула 1, започна с тежка катастрофа на Кими Райконен от Ферари още в първата обиколка. Той загуби контрол над болида си и се завъртя, след което се удари в колата на Фелипе Маса от Уилямс и след това в предпазната ограда. Първоначално беше обявено, че на пистата ще излезе кола за сигурност, но след това беше развят червен флаг за спиране на състезанието.

Райконен и Маса отпаднаха от състезанието. Това беше старт № 200 за бразилеца във Формула 1. Пилотът на Ферари беше откаран с медицински автомобил, но след това от „черните кончета“ успокоиха, че той е добре и има само синини и охлузвания на двата глезена и дясното коляно.

След едночасово спиране стартът беше подновен зад кола за сигурност и Нико Розберг водеше в надпреварата с преднина от около 10 секунди пред своя съотборник Люис Хамилтън преди да получи повредата. Това позволи на Валтери Ботас от Уилямс да финишира на второ място и във второ поредно състезание да се качи на почетната стълбичка, след като завърши трети в Австрия.

В края на състезанието Даниел Рикардо от Ред Бул водеше борба с Дженсън Бътън от Макларън за третото място и в крайна сметка австралиецът удържа позицията си и се качи на почетната стълбичка. Четири обиколки преди края Себастиан Фетел изпревари Фернандо Алонсо от Ферари в битката за петото място. Испанецът и отборът му обаче докладваха, че германският пилот на Ред Бул е използвал системата DRS извън позволената зона.