Аржентина се класира на полуфиналите на Световното първенство в Бразилия, след като победи с 1:0 Белгия в град Бразилия. "Гаучосите" стигат до тази фаза за пръв път от 24 години! Аржентинците вкараха ранен гол чрез Гонсало Игуаин, който така и не бе върнат от селекцията на Марк Вилмотс.

Съперник на полуфинала на Лионел Меси и компания ще бъде победителят от срещата между Холандия и Коста Рика.

Поражението на Белгия ще се запомни и с това, че загубата е първа за тима, когато на вратата е Тибо Куртоа.

Първото полувреме започна перфектно за Аржентина. Тимът успя да реализира гол и да излезе напред в резултата още с първата си опасна атака . В 8-ата минута Анхел ди Мария опита да пусне топката към Меси, но тя рикошира в защитник на Белгия и попадна в Гонсало Игуаин. Нападателят на Наполи я изстреля директно от въздуха и направи безпомощен Куртоа за 1:0.

Попадението стъписа белгийците, които не успяха да реагират подобаващо и да отвърнат с опасни атаки. В средата на полувремето Кевин де Бруйне получи добро центриране на точката на дузпата, но ударът му с глава мина покрай гредата.

До края на тази първа част играчите на Марк Вилмотс създадоха само още една опасност, но тя бе пропиляна Мираляс.

Селекционерът на Аржентина понесе тежък удар в 33-ата минута, когато Анхел ди Мария получи контузия и се наложи да бъде заменен.

Първите минути на второто полувреме бяха изцяло за Аржентина, а Гонсало Игуаин се отчете с греда и още един сериозен пропуск.

"Червените дяволи" отвърнаха с много опасен удар на Фелайни с глава, но топката мина на сантиметри над вратата.

До края на срещата аржентинските защитници се справиха много добре с опазването на вратата си и не позволиха изравнително попадение. Марк Вилмотс смени голямата си звезда Еден Азар, който разочарова, но и това не даде резултат.

СХЕМИТЕ НА ИГРА
Аржентина (4-3-3): Алехандро Сабея продължи да разчита на обичайната си офанзивна схема с трима в атака - Меси, Игуаин и Лавеци. Те бяха подпомагани от Билия, Масчерано и Ди Мария в средата на терена. В отбрана пък отново действаха Сабалета отдясно, Демикелис и Гарай в центъра и Басанта в ляво. При при принудителната смяна на Анхел ди Мария в Перес не се получиха размествания в схемата на игра на аржентинците.

Белгия (4-2-3-1): Марк Вилмотс отново заложи на познатата схема. Вилмотс отново включи в титулярния състав на Дивок Ориги, който зае поста на централен нападател, а Лукаку остана резерва. Изненадата бе и оставането на Дрийс Мертенс на резервната скамейка. Двамата обаче Мертенс и Лукако се появиха в игра в 60-ата минута,с лед като титулярите не техните постове разочароваха.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ
Ранното попадение на Гонсало Игуаин стъписа белгийците, които бавно се отърсиха от шока и така и не вкараха гол.

СЪДИЯТА
Италианецът Никола Рицоли се справи перфектно с ръководенето на мача. Той бе незабележим на терена, а това е ясен показател, че свири правилно и не ощетява нито един от двата тима.