Шампионът на България Лудогорец смаза уелския слабак Гап Конас Куей със 7:0 в контрола среща, която се игра в Англия. Разградчани тотално доминираха над "номадите" и можеха да вкарат поне още толкова голове. Попаденията за тима на Стойчо Стоев реализираха Кишада, Вандерсон, Марселиньо, Анисе, Безяк и на два пъти Абало.

Първото попадение в срещата падна в 23-та минута, когато новото попълнение Вандерсон центрира към Кишада, който вкара отблизо с глава. Минута преди края на първата част Лудогорец поведе с 2:0, след като Дяков изведе Вандерсон сам срещу вратаря и бразилецът без проблем реализира.

В 67-ата минута Златински опита удар, който се получи като извеждащ пас към Абало и испанецът покачи на 3:0. Три минути Мишо Александров подаде към Марселиньо и бразилецът покачи на 4:0.

В 76-та минута Абало вкара втория си гол в този мач след извеждащо подаване на Златински и хубав диагонален удар.Три минути преди края на редовното време дебютиралият със зелената фланелка Анисе се разписа с шут по земя за 6:0, а крайното 7:0 оформи Роман Безяк в 90-та минута.

Лудогорец: Чворович, Кайсара, Моци, Барт, Витиня, Мисиджан, Дяков, Ешпиньо, Луму, Вандерсон, Кишада
през втората част влязоха: Терзиев, Минев, Шоко, Анисе, Златински, Абало, М. Александров, Марселиньо, Безяк, Мантула, Ал. Александров

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка