Словенският Копер размаза черногорския Челик с 5:0 като гост в първи мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа.
Воденият от италианския треньор и бивш спортен директор на ЦСКА Родолфо Ваноли тим поведе с 2:0 до почивката след голове на Палчич (21) и Халилович (37). Гостите бяха улеснени и от червения картон, който получи нападателят на домакините Йовович четвърт час преди края. Човило (50, 86) и Губерац (87) предрешиха изхода от сблъсъка.

Естонският Силамяе пък се наложи над финландския Хонка с 2:1 и остави отворена интригата и за реванша. Познатият в България халф Даниел Ратников (ексиграч на Черно море) откри резултата в 32-ата минута – 1:0. Кабаев в 72-ата покачи след бърза контраатака. Гостите успяха да върнат едно попадение 10 минути по-късно чрез 18-годишния Кабаши.