Берое постигна победа с 3:0 над Монтана в първата си контролна среща, ден след пристигането на отбора в планинското градче Тетевен. Избраниците на Петър Хубчев диктуваха случващото се на терена през всичките 90 минути, а попаденията бяха реализирани от Жуниор Мапуку, Георги Костадинов и Станислав Костов. По този начин Берое показа на "Левски" как се побеждава Монтана. Преди дни "сините" стигнаха до равенството с 1:1 с тима на Ферарио Спасов, а в неделя и беройци ще мерят сили с "Левски". Мачът ще се състои в Правец.

Берое стартира по-активно срещата с Монтана и резултатът не закъсня. В 6-ата минута Жуниор Мапуку изведе през центъра Димо Бакалов, който центрира кълбото към Крис Гади, но френският полузащитник не успя да играе с топката, избира от защитата на съперника. Три минути по-късно Мапуку се размина с кълбото при центриране на Салим Керкар и не успя да нанесе удар към вратата.

В 14-ата минута „заралии“ успяха да открият резултата след отлично взаимодействие между Салим Керкар, Самир Аясс и Жуниор Мапуку, а последният с плътен изстрел се разписа за 0:1.

Само три минути по-късно преднината на старозагорци беше удвоена. Георги Костадинов засече центрирана от Крис Гади топка, но стражът на Монтана успя да парира кълбото. То се отби от десния страничен стълб и попадна отново в Георги Костадинов, който от втория си шанс бе безпогрешен – 0:2.

В 63-ата Станислав Костов покачи на 0:3 след хубав извеждащ пас на Крис Гади, като деветката на беройци успя да преодолее Раиф Мурадов и от границата на големия пеналт вкара топката неспасяемо в мрежата.

Две минути преди изтичането на редовното време юношата на "Левски" Александър Киров можеше да вкара почетен гол за Монтана. Нападателят засече центрирана от ъглов удар топка, но младият страж Михаил Михайлов изби с крак в нов корнер и така Берое запази класическата си преднина, записвайки трета победа от 3 мача до момента в подготовката. Преди днешния мач селекцията на Петър Хубчев надви Литекс с 2:0 и Хасково с 3:2.

МОНТАНА - БЕРОЕ 0:3
0:1 Жуниор Мапуку (14), 0:2 Георги Костадинов (17), 0:3 Станислав Костов (63)
Монтана (I полувреме):
25. Ивайло Василев, 13. Раиф Мурадов, 14. Ангел Рахов, 5. Асен Георгиев, 4. Георги Пейчев, 18. Янко Ангелов, 20. Красимир Илиев, 7. Йордан Тодоров, 11. Юлиян Ненов, 23. Сергей Георгиев, 9. Йордан Димитров
Монтана (II полувреме): 1. Христо Иванов, 13. Раиф Мурадов, 14. Ангел Рахов, 5. Асен Георгиев, 4. Георги Пейчев (88′ – 6. Денис Николаев), 20. Красимир Илиев, 8. Петър Лазаров, 17. Даниел Пехливанов, 16. Владимир Мичев, 23. Сергей Георгиев, 24. Александър Киров
Треньор: Ферарио Спасов