Лудогорец победи румънския шампион Стяуа с 4:2 в контрола, която се игра в Англия. Българският първенец е на подготовка на Острова, като двубоят се игра на базата на английските национали. Следващата контрола на Лудогорец е на 3 юли срещу Хартс.

Головете за родния тим реализираха Светослав Дяков (19), Марселиньо (65), Роман Безяк 74), Шоко (78), с което резултатът стана 4:0. Стяуа вкара два гола накрая чрез Разван Градинару и Габриел Янку.

Още в 10-та минута Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря на Стяуа Арлаускис, елегантно го преодоля, но не успя да уцели опразнената врата. В 19-ата минута Козмин Моци изрита топката напред, Дяков подгони двама защитници на румънците, които се сблъскъха. Българският капитан се възползва от грешката, излезе сам срещу вратаря, успя да го преодолее и вкара за 1:0 за Лудогорец. Шест минути по-късно българският шампион можеше да поведе с 2:0, когато получи право да изпълни дузпа, но Дяков стреля в аут. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Кешеру след центриране от корнер. В 39-ата минута Мисиджан подаде към Марселиньо, който стреля, но Арлаускис спаси. В края на полувремето Владислав Стоянов се представи на ниво, след като спаси силен пряк свободен удар на Танасе.

През второто полувреме паднаха общо пет гола. В 61-ата минута Мисиджан бе съборен в наказателното поле на Стяуа и реферът отсъди втора дузпа. С изпълнението се нагърби Христо Златински, който стреля в гредата, топката се разходи по голлинията, но не влезе във вратата. Само три минути по-късно Кишада намери Марселиньо, който реализира за 2:0. В 71-ата минута отличен извеждащ пас на Марселиньо намери Безяк, който без забавяне вкара трети гол за Лудогорец. В 78-ата минута Шоко вкара четвърти гол с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

В 81-ата минута Разван Градинару върна едно попадение за румънския шампион. В 86-ата минута Неагу вкара втори гол за Стяуа след точно изпълнена дузпа.

ЛУДОГОРЕЦ - СТЯУА 4:2
1:0 Светослав Дяков (19), 2:0 Марселиньо (65), 3:0 Роман Безяк (74), 4:0 Шоко (78), 4:1 Градинару (81), 4:2 Неагу (86-дузпа
)

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 55.Георги Терзиев, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 23.Христо Златински, 18.Светослав Дяков, 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада, 7.Михаил Александров, 84.Марселиньо
(През второто полувреме влизат: Чворович, Абало, Златински, Шоко, Барт, Безяк, Витиня, Ернандес, Мантула, Ал. Александров)

Стяуа: 24.Гиедриус Арлаускис, 14.Ясмин Латовлевич, 4.Лукаш Жукала, 6.Флорин Гардош, 33.Фернандо Варела, 7.Александру Чипчиу, 23.Николае Станчу, 18.Лучиан Санмартеан, 10.Кристиан Танасе, 11.Андрей Препелица, 28.Клаудиу Кесеру

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка