Македонският Шкендия (Тетово) победи молдовския Зимбру (Кишинеу) с 2:1 в първи мач от първия предварителен кръг на Лига Европа. Както е известно, победителят от този сблъсък ще бъде съперник на нашия ЦСКА във втория предварителен кръг на турнира.

В Шкендия играят двама българи - бившите защитници на „Левски“ Йордан Милиев и Мартин Кавдански, както и нападателят Жуниор, който се е подвизавал в Ловеч.

Срещу Зимбру титуляр започнаха Милиев и бразилецът, като Данчо остана на терена до края на мача, а Жуниор беше сменен в 81-ата минута. Мартин Кавдански пък се появи като резерва на мястото на Бериша в 34-ата минута.

Хърватинът Боян Вручина откри за Шкендия секунди преди почивката, а в 47-ата минута Иван Митров покачи на 2:0. Александру Гросу намали резултата от дузпа в 50-ата минута и с това съхрани надеждите на молдовците за реванша.

Решителният втори мач е само след седмица. Победителят от двубоя среща софийския ЦСКА на 17 и 24 юли.

Шкендия: Йовановски, Милиев, Бериша (34 - Кавдански), Мурати, Бейтулай, Положани, Усейни, Митров, Селмани (51 - Куртиси), Вручина, Жуниор (81 - Фазилу).
Треньор: Рой Ференчина (Хърватия)

Зимбру: Русу, Ерхан, Жардан, Кличович, Павлючек, Богдан, Чептин (73 - Антон), Дедов (53 - Пашченко), Времеа, Амани (86 - Дамашкан), Гросу
Треньор: Олег Кубарев (Беларус)