Поставената под номер 6 в схемата Петра Квитова (Чехия) и Южени Бушар (Канада) се класираха за 1/4-финалите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Квитова победи Шуай Пенг (Китай) с 6:3, 6:2 за 61 минути и следващата й съперничка ще бъде сънародничката й Барбора Захлавова Стрицова, елиминирала по-рано днес Каролине Возняцки.

Южени Бушар пък стана първата канадка, която достига до 1/4-финалите на "Уимбълдън", след като победи Ализа Корне (Франция) със 7:6(5), 7:5. Корне отстрани в третия кръг номер 1 в света Серина Уилямс.

Бушар поведе с 4:2 във втория сет, но допусна съперничката й да изравни 5:5. Все пак канадката взе следващите два гейма и стигна до успеха. 20-годишната Бушар ще играе с победителката от мача между Мария Шарапова и Ангелик Кербер.