5- Мигел Лаюн стреля по земя, но топката минава покрай вратата
9- smqna.jpg Принудителна смяна в състава на Холандия - Найджъл де Йонг е заменен от Бруно Мартинс Инди
13- Опасно центриране пред вратата на Холандия, но нямаше кой да засече топката
17- Ектор Ерера стреля силно, но топката мина на снатиметри от гредата
20- Ерера премина през защитата на Холандия, опита да стреля с глава към вратата, но топката му бе избита в последния момент. Мексиканците имат претенции за дузпа за опасна игра на Влаар
24- Опасен удар на Морено, но Силесен успява да избие в корнер
27- ОПАСНОСТ! Робин ван Перси получава пас в близост до вратата, но не увладя добре топката и ударът му мина встрани от вратата
30- ОПАСНОСТ! Джовани дос Сантос се озова на стрелкова позиция, шутира добре по земя, но Силесен изби с крак
43- Джовани дос Сантос и Бруно Мартинс се сдърпаха,а но съдията реши да не показва картони
45- 4 минути продължение на първото полувреме, заради паузата за охлаждане, която бе дадена от Педро Проенса
45+2- НЕОТСЪДЕНА ДУЗПА! Ариен Робен бе ритнат в глезена от мексикански бранител, но съдията реши, че холандецът симулира
45+4- svirkata.jpgКрай на първата част

46- smqna.jpgСмяна в състава на Мексико - Ектор Морено излиза, влиза Диего Рейес
46- svirkata.jpgНачало на второто полувреме
48- topka.jpgГОЛ ЗА МЕКСИКО! Джовани дос Сантос стреля от границата на наказателното поле, Силесен не бе пласиран добре и топката влетя във вратата!
56- ОПАСНОСТ! Пералта стреля много опасно, Силесен този път бе на мястото си
56- smqna.jpgСмяна в състава на Холандия - Мемфис Депай се появява на мястото на Пол Верхаег
57- ГРЕДА! Ван Перси стреля, Очоа изби с мъка и топката срещна гредата!
60- ОПАСНОСТ! Снайдер стреля добре, топката рикошира в бранител и излезе в корнер
61- smqna.jpgСмяна в състава на Мексико - Джовани дос Сантос излиза, влиза Хавиер Акино
68- Робен отново претендира за дузпа, но този път съдията по-скоро правилно не посочи бялата точка
69- jalt.jpgЖълт картон за Паул Агилар
74- ОПАСНОСТ! Ариен Робен нахлу в накзателното поле, излезе срещу Очоа, на мексиканецът изби топката в корнер
75- smqna.jpgПоследна смяна в Мексико - Хавиер Ернандес влиза на мястото на Орибе Пералта
76- smqna.jpgРобин ван Перси е заменен от Клаас Ян Хунтелаар
88- topka.jpgГОЛ ЗА ХОЛАНДИЯ! Уесли Санйдер бележи с топовен удар фронтално срещу вратата на Очоа!
90- 6 минути продължение
90+2- Дузпа за Холандия! Ариен Робен е събоирен в накзателното поле от Рафаел Маркес!
90+3- ГООЛ ЗА ХОЛАНДИЯ! Клаас Ян Хунтелаар бележи от бялата точка!

Програма на елиминационната фаза - ТУК !!!
2:1
0:1 Джовани дос Сантос (48), 1:1 Уесли Снайдер (88), 2:1 Клаас Ян Хунтелаар (90+3-дузпа)