Волейболните ни национали продължиха с трагичното си представяне в Световната лига. Този път нашите загубиха от Сърбия с 0:3 (23:25, 21:25, 14:25) в мач, игран в зала “Чаир” в Ниш. В петък “плавите” отново ни отупаха с 3:0 (21:25, 18:25, 19:25), но в Нови Сад. Така продължаваме да сме само с един успех в тазгодишното издание на турнира.

Победата бе записана срещу САЩ в Чикаго с 3:2 гейма. С успеха преди дни нашите прекъснаха негативната си серия от седем поредни загуби в надпреварата, но остават на последната позиция в групата със скромните 4 точки. Пораженията вече са 9 от 10 срещи.

Селекционерът ни Камило Плачи заложи на най-доброто, с което разполага, но и това не ни помогна да избегнем поражението.

Домакините имаха тотално надмощие почти през цялото време. Те взеха първия гейм с 25:23. Отново, както в петък, силното оръжие за тима на Игор Колакович се оказа сервисът, на който българите така и не успяха да намерят никакво противодействие. Слабото ни посрещане и лошата блокада допълнително улесниха сърбите.

Във втория гейм Сърбия отново ликуваше след 25:21. Особено трагично започнахме третата част, когато домакините дръпнаха с отчайващото 7:0! Нашите нака и не успяха да наваксат огромния пасив и срещата се доиграваше до края. Разликата набъбна до убийствените 11 точки. Геймът приключи при резултат 25:14, а с това е срещата с категоричното 3:0.

С това поражение окончателно се утвърдихме като пълен аутсайдер в групата. Александър Атанасиевич бе най-резултатен в мача с 18 точки, като в край на третата част той бе заменен от Неманя Петрич. За България с по 7 точки останаха Николай Николов, Тодор Скримов и Цветан Соколов. Следващата ни среща е с Русия у дома на 5 юли.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:23, 25:21, 25:14)