"Ботев" (Пловдив) официално представи отбора си за новия сезон. На базата в Коматево около 2000 фенове аплодираха любимците си. Един по един на терена излязоха абсолютно всички играчи, като сред тях бе единственото ново попълнение до момента Станислав Дрянов (Черноморец). Най-много аплодисменти заслужиха част от чужденците - Вандер Виейра, Феребори Доре, а от българите, естествено, бурно приветстван бе любимецът Иван Цветков. След края на представянето на играчите на терена бяха извикани треньорите - Йордан Йорданов-Жан, Давид Родригес, Радослав Здравков и Любослав Пенев. При споменаването на Пенев публиката аплодира няколко секунди и скандира: "Любо, Любо." Краят на представянето бе придружено с мощна заря и факли.

След това "Ботев" би новака Хасково с 2:1 в контрола, която бе организирана именно заради представянето на домакините. За "канарчетата" не игра Юнес Хамза, който все още е в родината си. Иван Цветков откри резултата още в 3-ата минута, а Емил Ангелов - Бабангида изравни в 63-ата. Мариян Огнянов донесе успеха на “канарчетата“ след попадение в 67-ата минута.

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка