Белгия се класира за осминафиналите на Световното първенство в Бразилия, след като записа 3 победи от 3 мача. Снощи в последния си мач от група ""H" "червените дяволи" надделяха над Южна Корея с 1:0 с гол на Ян Вертонген в 78-ата минута.

До момента на Мондиала Белгия се показа като най-ефективният отбор в последните 20 минути. Всичките попадения на тима на Марк Вилмотс паднаха в заключителните 20 минути на мачовете и донесоха 9 точки. В първата среща с Алжир белгийците обърнаха до 2:1 с попадения на Фелайни в 70-ата и Мертенс в 80-ата. Последва успех над Русия с гол на Ориги в 88-ата минута, за да дойде и снощната среща с Южна Корея. Ян Вертонген вкара единственото попадение в 12 минути преди последния съдийски сигнал.

Белгия игра цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Стивън Дефур бе изгонен с директен червен картон в края на първите 45 минути.

На осминафиналите Белгия среща САЩ, а срещата е на 1 юли от 23:00 часа в Салвадор.