Литекс победи с 2:0 Славия в контрола, която се игра на стадиона в Правец. Това е втори пореден успех за “оранжевите” с треньор Красимир Балъков след победата над Хоризонт (Турново) с 3:1 преди няколко дни. Контролата бе последна преди старта на тима в Лига Европа срещу Верис (Молдова). Головете за победата днес реализираха Джаксън Менди и резервата Георги Минчев. В 68-ата минута Джордан от Литекс изпусна дузпа. Избягалият от ЦСКА Менди игра и в предишната проверка с македонците, когато бе посрещнат от “червени” фенове с няколко килограма банани и бурни освирквания.

Това бе първа контрола за Славия за лятната подготовка. Участие взеха новите попълнения Мичел Бургзорг, Станислав Генчев, Жереми Манзоро, Вилиан Бижев, Димитър Везалов и Иван Вълчанов. Приятелският двубой на живо наблюдаваха Георги Иванов и Пепе Мурсия.

Началото на двубоя и цялото първо полувреме бе за Литекс. Още в 6-ата минута Петър Златинов открадна топката от Везалов, но се забави с удара и бе блокиран. В 12-ата минута Златинов центрира от ъглов удар, Менди се извиси и с глава заби топката във вратата на Георги Петков. В 26-ата минута Джордан изведе добре Косоко, който стреля към вратата, но в аут. В 31-ата минута Георги Петков се намеси решително, след като парира удар на останалия сам срещу него Момчил Цветанов.

През второто полувреме Славия заигра доста по-добре и създаде няколко голови опасности. В 56-ата минута едно от новите попълнения – Жереми Манзоро, стреля перфектно от пряк свободен удар, но топката срещна гредата. При добавката Иван Вълчанов не успя да вкара. Малко след това Мичел Бургзорг можеше да изравни, но прати топката в ръцете на вратаря на Литекс. В 68-ата минута Димитър Везалов събори в наказателното поле Момчил Цветанов, за което съдията Никола Попов даде дузпа за ловчанлии. Вилмар Джордан застана зад топката, но резервата Емил Петров отрази удара.

В последната 90-а минута Страхил Попов проби отдясно и намери непокрития Минчев, който оформи крайното 2:0.

Литекс - Славия 2:0
1:0 Джаксън Менди (10), 2:0 Георги Минчев (90)

Литекс: 26.Илко Пиргов, 16.Страхил Попов, 5.Николай Бодуров, 6.Джаксън Менди, 13.Васил Божиков, 88.Никола Колев, 24.Петър Златинов, 14.Армандо Ваюши, 77.Момчил Цветанов, 78.Омар Косоко, 9.Вилмар Джордан

Състав: 1.Георги Петков, 25.Цветомир Панов, 4.Кире Ристески, 26.Димитър Везалов, 3.Димитър Пиргов, 8.Станислав Генчев, 7.Жереми Манзоро, 11.Мичел Бургзорг, 9.Вилиян Бижев, 24.Радослав Василев, 20.Иван Вълчанов

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка