Световният шампион Испания записа победа с 3:0 над Австралия в последния си мач на Мондиала в Бразилия. "Ла фурия" успя да зарадва феновете след слабото си представяне в Бразилия и приключва като трети отбор в групата.

Двубоят започна равностойно без особено опасни положения към двете врати. Първото реално положение в мача дойде в 22-ата минута, когато Жорди Алба стреля, но вратарят на Австралия спаси.

Играещият последния си мач за националния отбор Давид Вия се разписа в 36-ата минута на първото си участие на Мондиала в Бразилия. Голмайсторът получи подаване от левия фланг от Хуан Фран, и с техничен удар с пета откри резултата.

До края на полувремето Коке и Касорла се разминаха с нов гол във вратата на Австралия.

През втората част двата тима не показаха нещо по-различно от това през първата част. Испанците обаче бяха по-концентрирани в завършващата фаза и реализираха нови два гола.

Между 69-ата и 82-ата минута се разписаха Фернандо Торес и Хуан Мата, които бяха изведени от Андрес Иниеста. До края на мача нов гол не падна, с което световният шампион си тръгва от Мондиала в Бразилия. Холандия и Чили продължават в следващата фаза като номер 1 и 2 в групата.

СХЕМИТЕ НА ИГРА
АВСТРАЛИЯ (4-3-3): Австралийците играха с познатата схема, в която на върха на атаката бе Тагарт, подпомаган от Леки и Оър. Въпреки усiлията им в нападение се усети липсата на наказания Тим Кейхил, а в негово отсъствие нямаше кой да вкара гол във вратата на Испания.
ИСПАНИЯ (4-3-3): "Ла фурия" заложи 4-3-3, но само с един нападател - Фернандо Торес, а по крилата действаха Вия и Касорла. Единственият офанзивен халф Андрес Иниеста се справи със задачите си и даде две асистенции и подаде на Хуан Фран за головия пас към Торес за първия гол

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ
Ключовият момент в мача дойде при първия гол за Испания. Освен, че бе дело на играещия последния си мач с тима Давид Вия. След попадението "ла фурия" заигра по-уверено и вкара два бързи гола през втората част.

СЪДИЯТА
Реферът Наваф Шукрала се справи с воденето на двубоя, но бе подпомогнат и от коректните действия на двата отбора. Показа три жълти картона в иначе негрубия мач.