Черно море стартира със загуба летните си контроли. “Моряците” паднаха от македонския Шкендия с 0:2 в Банско. От трибуните гледаше треньорът на Локомотив (Пловдив) Емил Велев.

Преди почивката по-добрите положения имаше българският тим. В 19-ата минута Бакари центрира много добре към Коконов, той овладя и отправи силен удар, но стражът на съперника успя да избие.

В 22-ата минута стражът Георги Китанов беше пронизан от около 25 метра за 0:1. До края на първото полувреме „моряците” играха стабилно и атакуващо, но Коконов и Божилов се разминаха с гола. Вторият гол за Шкендия падна в 69-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Зад топката застана Усейни, който с мощен удар не остави шансове на Китанов.