Драматичен първи успех в Световната лига по волейбол с 3-2 записа националният отбор на България при визитата си на САЩ. С победата нашите прекъснаха негативната си серия от седем поредни загуби в надпреварата, въпреки че остават на последната позиция в групата със скромните 4 точки.

Двубоят започна добре за българите и момчетата на Камило Плачи взеха първия гейм с 26:24, вина за което има страхотната серия сервиси на Тодор Скримов при 19:24 в полза на домакините.

Във втория гейм България отново ликуваше след 25:17, след като поведе с 8:4 и поддържаше разликата до 16:10 и крайното 25:17.

В началото на третата част треньорът на американците Джон Спероу направи промени в тима си и на полето се появи разпределителят Майка Кристенсън. Той бе в основата на промяната в играта на американците, които поведоха с 8:3 до първото техническо прекъсване, а при второто бяха с 10 точки аванс (16:6). България намери сили да намали аванса на домакините до 19:11, но загуби гейма с 14:25.

Четвъртият гейм започна равностойно и играта вървеше точка за точка до 5:5, след което нашите поведоха с 8:6. Три поредни блокади на американците обаче направиха резултата 8:9, след което настъпи объркване в играта ни. Американците поведоха с 5 точки при второто техническо прекъсване (16:11), а малко преди края на гейма с 22:12, за да приключат с 25:13, което означаваше сигурен тайбрек.

В него играта от четвъртия гейм се повтори и след 3:3 в началото , България поведе с 6:3, но САЩ поведе за 9:8. Добра атака на Скримов и атака на Ники Николов върнаха аванса на нашите, а грешка на Сандлър и нова добра изява на Скримов ни позволиха да поведем с 12:9, след което взехме тайбрека с 15:12.

Скримов бе с най-голям принос за победата със 17 точки, а звездата Цветан Соколов завърши с 14.

През следващия уикенд България гостува на Сърбия, а САЩ на настоящия шампион Русия.