“Ботев” (Пд) разгроми словенския НК Целе с 5:1 в последната си контрола от лагера в Австрия. “Канарчетата”, водени от Любослав Пенев, вкараха 3 гола преди почивката.

Разписаха се Мариян Огнянов, Абел Анисе, Ромарио Кортзорг, Юнес Хамза и Иван Цветков. Гостите вкараха почетното си попадение 9 минути преди края.

Контролата срещу НК Целе беше четвъртата за „жълто-черните” на австрийска земя. До момента "Ботев" записа победи над местните Санкт Пьолтен (4:2) и Адмира Вакер (3:0), а със шампиона на Словакия – Слован (Братислава), направи 0:0.

БОТЕВ - НК ЦЕЛЕ 5:1
1:0 Мариян Огнянов (7) 2:0 Анисе (25) 3:0 Ромарио (41) 4:0 Хамза (58-д) 5:0 Иван Цветков (69-д) 5:1 Збичайник (81)