ЦСКА започна с победа контролите преди сезон 2014/2015. Играчите на Стойчо Младенов надделяха с 2:1 над новака в "А" група Марек. Мартин Камбуров и Маркиньос направиха своя неофициален повторен дебют с червената фланелка и се отчетоха с по един гол. За тима от Дупница точен бе Кристиян Петков, а срещата се игра в Самоков. Мачът ще се запомни и с контузията на Апостол Попов, който изведе тима с капитанската лента, но бе заменен принудително още през първата част.

Стойчо Младенов заложи на следния титулярен състав: Стоян Колев, Апостол Попов, Венци Василев, Пламен Крачунов, Юлиян Илианов, Ивайло Чочев, Стивън Сънди, Антон Карачанаков, Иван Стоянов, Иван Маркович, Мартин Камбуров. На полувремето в игра се появиха Анатоли Господинов, Брайън Ереро, Тони Стоичков, Васил Попов, Божидар Чорбаджийски, Борис Галчев, Тони Силва, Александър Тунчев, Петър Витанов и Маркиньос.

И двата тима подходиха открито към двубоя и зрителите видяха много голови положения. След няколко пропуска ЦСКА стигна до дузпа в 19-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на вратаря на Марек срещу Камбуров. Потърпевшият хладнокръвно реализира за 1:0.

Само 3 минути по-късно Марек изравни. Денис Стоилов направи хубав рейд отдясно и центрира ниско към точката на дузпата, където Стивън Сънди направи груба грешка и подари топката на Кристиян Петков. Нападателят на дупничани стреля до дясната греда и изравни.

Шест минути преди края на мача Маркиньос донесе победата на ЦСКА, след като получи хубав извеждащ пас от Галчев.