"Ботев" (Пловдив) постигна победа и във втората си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Избраниците на Любослав Пенев се наложа с класическото 3:0 над елитния Адмира Вакер на стадиона на австрийците във Фьозендорф. Точни за "канарчетата" бяха Иван Цветков, Алесандру Куртеан и Цветелин Чунчуков, като и трите попадения паднаха след почивката. Както е известно, преди дни Пенев дебютира начело на "Ботев" с победа 4:2 над друг австрийски тим - Санкт Пьолтен. Както и тогава, днес отново Цветков и 19-годишният Чунчуков бяха сред голмайсторите.

През първото полувреме на срещата с Адмира Вакер на терена преобладаваха единоборствата за сметка на интересните ситуации пред двете врати. Най-добрите възможности за "жълто-черните" се откриха в средата на полувремето, когато Ромарио Кортзорг се размина с центриране на Вандер, а малко преди това пловдивчани не се възползваха от ситуация трима на един срещу защитник на Адмира. Също в тези минути удар на Вандер премина застрашително покрай лявата сглобка на вратата на Адмира. Домакините също имаха две добри ситуации при, които Адам Стаховяк се намеси авторитетно и спаси.

На полувремето Любослав Пенев направи две смени в състава си, като пусна на фланговете Алесандру Куртеан и Луис Педро, вместо Ромарио и Вандер. В 48-ата минута именно Педро получи отличен пас от Йордан Христов по десния фланг и след като напредна с топката я сервира на Иван Цветков, който от близо откри резултата - 1:0.

В 68-ата "канарчетата" удвоиха преднината си след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар на Куртеан. В 74-ата минута Кнафмюлнер бе близо до намаляване на резултата, но ударът му от близка дистанция бе спасен с невероятен рефлекс от младия вратар Филип Димитров.

Крайното 3:0 оформи Цветелин Чунчуков в 84-ата минута. Младият нападател бе изведен на добра позиция от Филип Филипов и с удар в близкия удар на вратаря оформи класическата победа на "Ботев".

"БОТЕВ" (Пловдив) - АДМИРА ВАКЕР (Австрия) 3:0
1:0 Иван Цветков (48), 2:0  Алесандру Куртеан (68), 3:0 Цветелин Чунчуков (84)

Съставът на "Ботев" (Пловдив):
Състав на Ботев за първото полувреме: 1. Адам СТАХОВЯК, 11. Йордан ХРИСТОВ, 4. Серджан ЛУКИН, 18. Радослав ТЕРЗИЕВ, 14. Веселин МИНЕВ, 17. Абел АНИСЕ, 16. Томаш ИРШАК, 7. Мариян ОГНЯНОВ, 22. Ромарио КОРТЗОРГ, 10. Вандер ВИЕЙРА, 19. Иван ЦВЕТКОВ (к) (Филип Димитров, Филип Филипов, Алесандру Бенга, Алесандру Куртеан, Владимир Айтов, Лазар Марин, Луис Педро, Георги Сърмов, Божидар Васев, Серкан Юсеин, Цветелин Чунчуков)