Българският национален отбор по волейбол продължава трагичното си представяне в Световната лига. Нашите записаха шестата си поредна загуба в Група „В“ и все още нямат победа. „Лъвовете“ отстъпиха и във второто си гостуване на Русия с 0:3 (20:25, 21:25, 23:25). Играчите на Камило Плачи и в трите гейма започваха по-добре, но след това руснаците успяваха да обърнат резултата в своя полза.

Най-резултатен за българския национален отбор беше звездата Цветан Соколов, който завърши с 15 точки (2 аса). Тодор Скримов и капитанът Тодор Алексиев добавиха по 10 точки, а Виктор Йосифов завърши с 9 точки (2 аса). Дмитрий Мусерский завърши с 15 точки за Русия, като направи и 4 аса. Николай Павлов добави 12.

ПЪРВИ ГЕЙМ
След размяна на грешки и точки първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за България. Руснаците обърнаха резултата в своя полза за 10:9 след ас на Павлов, а „сборная“ увеличи аванса си при 14:11 след серия силни сервиси на Мусерски. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за Русия след успешна блокада срещу атака на Цветан Соколов. След това авансът на домакините нарасна на пет точки за 22:17. След топка в мрежата при сервис на Соколов първия гейм завърши при резултат 25:20.

ВТОРИ ГЕЙМ
Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за Русия след успешна атака на Павлов. След това българите успяха да обърнат за 9:8 след ас на Цветан Соколов. Последваха успешни блокади на Скримов и Йосифов, както и силен сервис на Соколов, което доведе до 12:8. Русия обаче отговори на българската серия и успя да намали за 12:13, а дори след това се оттегли на второто техническо прекъсване с аванс от 16:15. След това авансът на „сборная“ започна да се увеличава и стана 20:17. Руснаците спечелиха първата част с 25:21.

ТРЕТИ ГЕЙМ
Третата част започна добре за българските национали, които поведоха с 4:1. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3 за България. Последва силна серия на Русия и резултът беше намален на 6:8. Разликата от две точки се запази и при второто техническо прекъсване, което дойде при 16:14 за „лъвовете“. Веднага след това руснаците изравниха резултата за 16:16 и обърнаха в своя полза за 19:18, а след това спечелиха и частта с 25:23. С това „сборная“ спечели за втори пореден ден с 3:0 срещу България.

Русия – България 3:0
(25:20, 25:21, 25:23)

Русия: Николай Апаликов – 5 точки, Сергей Гранкин, Николай Павлов – 12, Денис Бирюков – 9, Сергей Савин - 4, Дмитрий Мусерский - 15, Алексей Вербов-либеро (Тарас Хтей – 5, Артьом Волвич – 3, Денис Земченок)

България: Тодор Скримов – 10 точки, Добромир Димитров, Виктор Йосифов - 9, Тодор Алексиев - 10, Цветан Соколов - 15, Красимир Георгиев - 4, Теодор Салпаров-либеро (Георги Сеганов, Николай Пенчев)