Националният отбор на България по волейбол записа загуба от Русия с 0:3 гейма (18:25, 22:25, 15:25). Двубоят се игра в Сургут и завърши за 76 минути, а това бе пето поредно поражение за нашите от началото на турнира. Вече е ясно, че националите нямат никакъв шанс за класиране напред, а скандали и напрежение обзеха лагера след първите четири поражения на родна земя. Поради тази причина селекционерът Камило Плачи направи три промени в състава за днешния мач със "сборная" - отсъстваха близнаците Валентин и Георги Братоеви, както и Николай Николов. Дебют с националната фланелка записаха Красимир Георгиев и разпределителят Георги Сеганов.

Селекционерът на Русия заложи на опитните бойци - Николай Апаликов, Гранкин, Мусерски и компания. Сборная също имаше четири поредни загуби в първите си четири мача, но днес записа първи успех.

Следващият ни мач е в неделя отново срещу Русия от 15:00 часа.

Първият гейм приключи за 25 минути. Резултатът вървеше точка за точка, като нашите поведоха с 10:9. Второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за Русия, а след това домакините поведоха с 19:14 и затвориха гейма с 25:18.

Русия спечели втората част за 27 минути - 25:22. Първото техническо прекъсване дойде в наша полза за 8:6. Поведохме отново при 15:14 и 16:15. Руснаците обаче поведоха при 19:18 и 21:19. България изравни за 22:22, но Русия направи три поредни точки и затвори гейма с 25:22.

В третата част домакините бяха безкомпромисни и спечелиха с 25:15. Русия поведе с 6:0 и 8:1. Последва леко отпускане на домакините и резултатът стана 13:9. Русия обаче се стабилизира, дръпна с 19:10 и 21:11. Сборная затвори гейма при 25:15, а с това спечели и мача.

РУСИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:18, 25:22, 25:15)

РУСИЯ: Сергей Гранкин 1 точка, Николай Павлов 13 точки, Денис Бирюков 13 точки, Сергей Савин 8 точки, Дмитрий Мусерский 10 точки, Николай Апаликов 4 точки - Алексей Вербов-либеро (Денис Земченок 1 точка)
Старши-треньор: Андрей Воронков

БЪЛГАРИЯ: Добромир Димитров 1 точка, Цветан Соколов - 12 точки, Тодор Алексиев 9 точки, Тодор Скримов 10 точки, Виктор Йосифов 5 точки, Красимир Георгиев - 1 точка - Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: Камило Плачи