Ню Йорк Рейнджърс победи у дома Лос Анжелис Кингс с 2:1 и взе първи успех във финалната плейофна серия в НХЛ за Купа Стенли.

Домакините стигнаха първи до попадение в 8-ата минута чрез Беноа Пулио, а веднага след това Лос Анджелис можеше да изравни, но Лундквист беше на мястото си.

През втората третина „кралете” доминираха, но рейнджърите” удвоиха аванса си в 27-ата минута чрез Мартин Сейнт Луис. По-малко от минута по-късно Дъстин Браун намали за 2:1 и това се оказа крайният резултат.

В последната третина Лундквист спаси Ню Йорк поне от продълженията. Шведският вратар спаси 41 удара, а 15 от тях бяха в заключителната третата част.

След успеха си Рейнджърс намали изоставането си във финалния плейф до 1:3 победи.