Швейцария и България направиха равенство 1:1 в повторния дебют на Станимир Стоилов начело на националния ни отбор. Контролата се игра в Женева на “Стад дьо Женев”, като попаденията бяха дело на Ивелин Попов в 33-ата минута и Хюгел в 45-ата минута.

Мъри започна в атака с Ивелин Попов и Димитър Бербатов зад него, като по този начин капитанът на националния ни тим имаше много повече свобода за действие.

През първото полувреме играта бе равностойна без почти никакви чисти голови положения. В 8-ата минута звездата на домакините Александър Фрай центрира в наказателното поле към Нкуфо, но нападателят не успя да засече. Последваха два корнера за българите, но от тях не излезе нищо опасно за вратаря на швейцарците Вьолфли. В 12-ата минута един от най-дейните през първата част за “часовникарите” дебютантът Падалино центрира от лявото крило, но Топузаков изчисти пред погледа на Георги Петков.

Само четири минути по-късно отново Падалино се опита да изведе Нкуфо, но Гошо Петков излезе и пресече подаването. В 24-ата минута Транкило Барнета отправи първия сериозен и опасен удар към една от двете врати, но Петков бе на мястото си и боксира. В 33-ата минута Станислав Манолев подаде на Ивелин Попов пред границата на наказателното поле, играчът на Литекс навлезе и с хубав диагонален удар по земя изведе нашите напред в резултата.

В 37-ата минута “лъвовете” можеха да поведат и с 2:0, но Бербатов изпусна сам срещу вратаря. Телкийски намери Митко на границата на наказателното поле, таранът на Манчестър Юнайтед мина като на парад покрай Сендерос, но вратарят на домакините излезе тъкмо, когато Бербо можеше да копне топката, за да го прехвърли. В последната минута на първата част Александър Фрай намери Хюгел в наказателното поле, зад гърба на Илиян Стоянов, Хюгел стреля изключително слабо по земя и прати топката в мрежата на Петков.

През второто полувреме и двамата треньори направиха по няколко смени, което логично накъса играта. В 50-ата минута Бербатов намери Ивелин Попов в наказателното поле, голмайсторът за нашите падна, искайки дузпа, но съдията не посочи бялата точка. В 74-ата минута Джемайли от състава на домакините отправи силен удар от границата на наказателното поле, Иванков боксира, след което при добавката Абди не успя да намери очертанията на вратата. Четири минути по-късно Станислав Ангелов влезе в наказателното поле на домакините, но скъси ъгъла си и не успя да стреля. Пелето центрира, но Митко Рангелов от легнало положение не успя да отправи удар./БЛИЦ