Волейболните ни национали записаха трета поредна загуба в Група "B" от тазгодишното издание на Световната лига. "Трикольорите" отстъпиха в домакинството на Сърбия с 0:3 гейма (26:28, 18:25, 13:25), след като преди това допуснаха и две поражения от САЩ.

Избраниците на Камило Плачи не успяха да демонстрират качествата си и в днешната среща, докато добре подготвените сърби начело със звездата си Александър Атанасийевич играха на висота и стигнаха до победата в "Арена Армеец". Нашите имат шанс да се поправят и да зарадват публиката утре, когато е втората среща с "плавите" - отново от 20:00 часа.

За мача днес Плачи не изненада със стартовия си състав, като пусна Георги Братоев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Цветан Соколов, Николай Николов и либеро Теодор Салпаров. Двубоят започна равностойно до 4:4. Избраниците на Камило Плачи дръпнаха с 6:4 след две поредни единични блокади на Виктор Йосифов. България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване след атака на Тодор Алексиев по диагонала от зона 4, след което гостите изравниха до 8:8. Единичен блок на Георги Братоев даде аванс на България - 9:8, но сърбите съумяха да обърнат до 9:11. Веднага Плачи взе прекъсване, а след подновяването Тодор Алексиев намали до 10:11. Тодор Скримов намери пролука в блокадата на Сърбия за 11:12. Бомбен сервис на Цветан Соколов излезе в аут за 12:14. Троен български блок спря атака на звездата на Сърбия Александър Атанасийевич за 13:14. При второто техническо прекъсване гостите водеха с 16:13, след което нашите изравниха - 16:16. "Плавите" поведоха с 19:16 след атака на Цветан Соколов в аут, след което Соколов намали до 17:19 с мощна атака. Последва грешка на гостите - 18:19.

Сърбия поведе с 20:18 след блокаут на Атанасийевич. Марко Подрасчанин атакува през центъра за 21:19. Атанасийевич би сервис в аут за 20:21. Подрасчанин атакува остро през центъра за 23:21, като при този резултат Плачи взе прекъсване. Тодор Скримов намали до 22:23 с атака по диагонала от зона 4. След това и Виктор Йосифов попадна в прегръдките на съотборниците си - 23:24. Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. Тодор Алексиев съумя да изравни при 24:24, а Колакович взе второто си прекъсване в гейма. Виктор Йосифов би сервис в аут - 24:25, след което Алексиев отигра много технично за 25:25. Никола Ковачевич направи 26:25 за Сърбия. Цветан Соколов изравни при 26:26 с атака по диагонала от зона 4, след което обаче Никола Ковачевич изведе гостите до успех в първия гейм с 28:26 след технично негово отиграване.

"Плавите" започнаха много активно втората част, поведоха с 8:7 при първата техническа пауза, като дръпнаха с цели 5 точки при втората - 16:11. След отлична серия избраниците на Камило Плачи успяха да намалят разликата до 18:22, но след това сърбите отново действаха на висота, за да затворят гейма при 25:18 точки. И в третата част "трикольорите" не можаха да противодействат на съперника. След ас на Марко Подрасчанин гостите поведоха с 8:5 точки. Последва изключителен срив за българския национален отбор, за да се стигне до 18:10 точки в полза на Сърбия. Нокаутът настъпи при 25:13 и така "плавите" заслужено ликуваха, докато Плачи и избраниците му записаха третата си поредна загуба в тазгодишното издание на Световната лига, отдалечавайки се още повече от класирането на финалите.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 0:3 (26:28, 18:25, 13:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 3, Цветан Соколов 10, Тодор Алексиев 9, Тодор Скримов 6, Виктор Йосифов 8, Николай Николов 2 - Теодор Салпаров-либеро (Венелин Кадънков 1, Николай Пенчев, Красимир Георгиев, Валентин Братоев)
Треньор: Камило Плачи